Új fizikai elvek a Naprendszerről, a Doppler-elvről, információtárolásról

Olyan fizikai jelenségekről olvashatsz, amelyek nem közismertek a mai fizika területén.

 

Ahogy én gondolkodom az időről!

Volt a napóra, amely mutatójának árnyéka követte a Föld tengelykörül fordulatát – nappal - ami egy mozgási sebesség, és mindig a helyi időt mutatta, nem mint a mostaniak, amelyek időzóna szerint járnak. Van szögsebessége, amelynek értéke 360/24 vagy kétszer 12. Ebben nincs idő! Az óra csak követ, egy általunk elfogadott mozgást, a Föld mozgást, mert az hatással van a mindennapi tevékenységünkre. Azt az ember felosztotta részekre, és összegzi annak mozgató ciklusait, valamint a Nap egyszeri pályaciklusát is. A régi órák a szögsebességet követték, a modernebbek számolnak és újra számolnak, mind addig ameddig energiát biztosítunk a működéséhez.

Az óra egy, mindentől független mechanizmus, legalább is így szerette volna megalkotni az ember, de nem sikerült. Minden típusú órát, valamilyen, külső fizikai hatás befolyásol. Ezt ki iktatni nem lehet, csak minimálisra csökkenteni. A Haffele & Keating kísérletben, a négy óra, mást és mást mutatott egyenként. Melyik volt az igazi? Az is lehet, hogy a négy óra, nem azonos pozicióban volt elhelyezve, a menet irányhoz viszonyítva. Nem tudom. A sebességgel az óra mechanizmus ritmusa változik meg.

Az ember sok fizikai hatást mér, azért mondom hatást, mert az hatással van az emberre vagy egy mérőeszközre. A tárgyak hossza, tömege, hőmérséklete, stb érzékelhető. Az időt nem érzékeli az ember, és semmilyen más eszköz, csak szubjektív hatása van az emberre, ha unatkozom, lassan múlik, ha sietek, akkor fut az idő, de semmilyen más érzékelőre nincs hatással.

Gyakorlatilag nincs stabil mozgás a világegyetemben. Minden óra eltér, egy bizonyos idő után. Ha nem térne el, akkor is kellene utána igazítani az órát, mert a Nap-föld mozgást követi, de az is eltér. Minden földrajzi helyzetnek saját „ IDEJE” van, éppen azért, mert az ember a mindennapi életét a Földforgáshoz igazítja. Ha folyamatos lakója lennél egy másik égitestnek, akkor egy odavaló órát kell szerkeszteni. Az élővilág alkalmazkodott a Nap-föld forgási ciklushoz. Tehát az óra nem az időt mutassa, hanem a Nap-földállás viszonylatát, amit csak a saját mechanizmusa határoz meg és a külső hatások, csak elronthatják azt! Mindegyik mutatónak saját szögsebessége van, amit nem az idő mozgat, hanem saját mechanizmusa.

Az órajárását, különböző fizikai hatások befolyásolják, típustól függően. Mindegyik típust befolyásolja a hőmérséklet vagy nedvesség, másikat a gravitáció, a hullámvezérelt órákat a tápfeszültség vagy a mozgási sebességük, stb.

Az az, elvi kísérlet, amelyből Einstein levezette az időtágulást, egy fél hullámra vonatkozik, ezen az elven működő óráról nem tudok. Ebben a kísérletben azt hangsúlyozza, hogy az álló személy úgy lássa, azonban ilyen jelenségeket nem lehet látni, mert szükséges lenne egy, a fénynél nagyobb sebességgel terjedő információra, akár csak a tárgy megrövidülését figyelőnek. Az atomóra valóban késik a sebességgel, mert megnyúlik a vezérlő hullám, hullámhossza, amint leírtam ezen a weboldalon.

Az idő egy kiváló fogalom, amit az ember bevezetett, és csak szubjektív hatása van, az emberre. Az órának van igazi hatása az emberekre, mert a Föld forgását mutatja, amihez igazodik az ember és általában az élővilág.

Minden mérés összehasonlítás, az elfogadott etalonnal:

- az autó 100 km utat tett meg, mialatt az óra nagy mutatója 360 fokot fordult.

- a hang 340 m tett meg, mialatt az óra, másodperc mutatója 1/360 fokot fordult.

- a gyermek születése óta, a Föld háromszor járta körbe a Napot.

- a Föld, mialatt körbe fordul, az óra nagy mutatója 1440-szer jár körbe

Ha az óra megáll, akkor újraindításkor a számlálóját kell után igazítani, de mihez? A helyi Napálláshoz. Sok mindent tudunk mérni, de az időt nem, mert nincs fizikai hatása, mint a hőmérsékletnek, nedvességnek, stb. Az időt úgy tartjuk napirenden, hogy valamilyen – főleg stabil - ciklusos folyamatot számolunk és azt nyilvántartásba is vesszük, mert nem lehet elölről kezdeni, csak újrakezdeni. Az ember által meghatározott „idő” nem hat semmire, esetleg szubjektív hatása van az emberre. Ha megsemmisül egy épület méreteinek adatai, bármikor újra mérhetjük, de ha megsemmisül egy eseménynek a lezajlási ideje – egy születési dátum - nem tudjuk újra megmérni. Sok elmúlt eseménynek a megközelítő kezdetét, lezajlási idejét megtudjuk állapítani, mert ismerjük az eseménynek változási sebességét, de nem megmérjük, hanem visszaszámoljuk, matematikailag. Ha két ember, egy eseményt, más és más feltételek mellett lát és máskép látja, attól az esemény nem változik. Sem a mozgásban levő óra járása, sem a test hosszúsága. Ezen az elven nem ítélnek meg eseményeket a mindennapi életben, mert ez szubjektív hatás.

Újra ismétlem: lehetetlen érzékelni, sem szemmel, sem semmilyen érzékelővel egy olyan jelenséget, amely közel a fénysebességével halad el mellettünk, mert a szemnek is kell, legalább 20 ms, az érzékeléshez.

A 20 ms ingerli a látó ideget, de még egy sec. alatt sem vagyunk képesek egy képet „meglátni” úgy, hogy azt értelmezzük is. Ez csak akkor lehetséges, ha a tárgy nagyon távol halad és van megfelelő nagyító eszközünk az érzékelésre, de kétlem hogy lehetne olyan nagy tárgyat, közel fénysebességre gyorsítani, amit még meg is látunk. Egy ilyen esetben, ha legalább egy percig akarjuk nézni, hogy lássuk is mi történik, akkor ez idő alatt a tárgy 18000000 km fog megtenni. Milyen távolságról vagyunk képesek ezt az utat szeműnkkel befogni? Ha látnánk, mihez hasonlítanánk?

Azt mondják, hogy az idő öregít, és ha így lenne, minden egyformán kellene öregedjen. Ha olyan helyen jársz, ahol a fejlődés lassú volt a történelem folyamán, azt mondjuk, megállt az idő. Azonban, ugyan azt a dolgot megtudjuk csinálni gyorsabban vagy lassabban, ilyenkor hol az idő? Egy esemény lezajlási idejére a környezeti tényezők is hatnak.

Máskülönben mi az öregedés? A változások sorozata, és az élőszervezetben addig tart, ameddig az élőszervezet még működőképes marad.

Azt is mondják, hogy előre halad az idő. Egyesek véleménye szerint megfordulhat az idő és akkor a leesett és eltörött üveg felugrik az asztalra és összeáll?!?! Az események lezajlásának formáját nem az idő vagy annak iránya befolyásolja, hanem a környezet fizikai kölcsönhatásainak sorozata, a világ végezetéig, amikor állítólag nem lesz kölcsönhatás, azonban kölcsönhatás nélkül, még csak az „ősrobbanás sem jött volna létre”.

 

 Tehát: Idő nincs, csak valamilyen eseménynek van ideje, és arra vagyunk képesek, hogy az események lezajlásának idejét összehasonlítsuk az általunk választott etalonna. Az idönek nincs fizikai hatása és az  időre sem hat fizikailag semmi.

Az időt nem lehet szétválasztani egy adott eseménytől!

 - Hány óra? pld, 3 óra 5 perc. Mennyi az idő? Minek az ideje és mikortól?

 - Amikor a Nap delelt, átrepült felettem egy madár. Ezt a mai eszközökkel pontosabban meg lehet határozni, de így is téridőben van meghatározva.

Időnek, vagy inkább órának nevezzünk, egy független, stabil, ciklusos mechanizmus, ciklusainak megszámlálását!

Utólag, az eltelt időt nem lehet mérni, számolni egy elmúlt eseményre vonatkozólag, de ki lehet számítani matematikailag, ha ismerjük a jelenség jelenlegi állapotát és lezajlásának sebességét!

Most közvetítettek a Duna TV-ben egy fimet, amelyben remélik, hogy az időt meg lehet gyorsítani, lassítani vagy megfordítani?!?!

De ez egy HIT, mert: nincs hosszúság, tömeg és idő. Azonban van az anyagnak hosszúsága, tőmege  és az anyagi formák változásának, átalakulásának ideje. Mérni nem lehet hosszúságot, tömeget és időt, csak összehasonlitjuk az általunk választott hosszúság, tömeg és idő etalonnal, az ismeretlen hosszúságot, tömeget és a változás idejét, s ezeket tudjuk változtatni is. Az idő etalont lehet gyorsítani vagy lassítani, de ettől semmi nem változik. Bizonyos fizikai hatásokra változhat az anyag hosszúsága, tömege és a jelenségek lezajlásának ideje (pld. az óra járási sebessége, de nem az idő).

 Amikor a hosszúságot, tömeget, időt, hőmérsékletet stb. változtatjuk meg, nem a hosszúságra, tömegre, időre, hőmérsékletre hatunk, mert ezek csak követközményei, bizonyos fizikai hatásoknak, amit kifejtünk vagy a környezet fejt ki!



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 11
Tegnapi: 2
Heti: 11
Havi: 69
Össz.: 26 749

Látogatottság növelés
Oldal: Az óra és nem az idő késik
Új fizikai elvek a Naprendszerről, a Doppler-elvről, információtárolásról - © 2008 - 2024 - van-uj.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »