Új fizikai elvek a Naprendszerről, a Doppler-elvről, információtárolásról

Olyan fizikai jelenségekről olvashatsz, amelyek nem közismertek a mai fizika területén.

 

Út az abszolút sebességmérés felé.

 http://hu.wikipedia.org/wiki/Doppler-effektus. Ezen a weboldalon a következőket írják és ábrázolják: „Fontos észrevenni, hogy nem változik meg a forrás által kibocsátott hang frekvenciája. Hogy megértsük, mi történik valójában, egy hasonlatot írunk le. Valaki egy labdát dob felénk minden másodpercben, mindegyik labda állandó sebességgel közeledik hozzánk. Ha a dobó egy helyben van, akkor másodpercenként kapok egy labdát. Ha viszont mozog felém, akkor gyakrabban, mert egyre közelebbről jönnek a labdák.

 image002.jpg


 A hullámforrás balra mozog. A frekvencia nagyobb baloldalon és alacsonyabb jobboldalon."

 

            A leírás téves vagy hiányos. A frekvencia nagyobb, mert a hullámhossz rövidebb és fordítva.  A labda nem hullám, amely folyamatosan van kibocsátva, a hullámok között nincs hézag. A labdák is ha folyamatosan követnék egymást , érintkeznének, nem lehetne megcsinálni a leírt kísérletet, mert taszítanák egymást és megnövekedne a sebesség.

            A Doppler-elvet sok más leírásban úgy mutatják be, hogyha egy szirénázó autó közeledik feléd, a hangot magasabbnak hallod, mert több hullám éri füledet, másodpercenként. Ez a jelenségnek tüneti magyarázata, mert a hullámot nem tolja maga előtt a sziréna és nem fér több hullám bele, azonos hosszúságú térbe, azonos hullámhosszból. Másodszor, nem a frekvenciát érzékelik az érzékelők, hanem a hullám hosszát, formáját vagyis a lezajlását időben. A frekvencia a forrás tulajdonsága és nem a hullámé. Másképp hallod a hangot, ha a hullámforma fűrészfog, trapéz, négyszög alakú vagy szinuszgörbe, annak ellenére, hogy azonos a frekvenciájuk. A frekvencia egy szám, ami azt mutatja, hány hullám hagyja el másodpercenként a forrást, ez egy termelékenységi mutató. A hullám alakja, formája, amplitúdója hordozza magában a hang tulajdonságait. Ezt lehet elemezni, mert a frekvencián nincs mit elemezni.

Egy oszcillátor nem tartalmaz hullámhosszt. Miután a levegőbe vagy térbe van kibocsátva, akkor jön létre a hullám és annak hullámhossza. Ez a hullámhossz függ a hullám terjedési sebességétől, valamint az oszcillátor mozgási sebességétől és mozgásirányától a hullám terjedési irányához viszonyítva a következő ábrák és képlet szerint:

 

image04.gif                    lambda =  T . (c ± v)

            A terjedő hullámnak, ha egy mozgásban levő tárgyba ütközik és visszaverődik, kétszeresen változik meg a periódusa. Első lépésben a becsapódás alkalmával és második lépésben a visszaverődés alkalmával a következő ábrák és képlet szerint:

 

image06.gif
 

                         T = lambda/(c ± v)

             A mozgásban lévő érzékelőn a periódus megváltozik a sebesség és mozgásirány függvényében, a  Fig.3, Fig.4 és a következő képlet szerint:

                         T = lambda/(c ± v)

            Ezek a törvények alkalmasak, minden eddig ismert Doppler jelenségre és bizonyítják, hogy miért nem volt sikeres a Michelson-Morley kísérlet, valamint azt is, hogyan lehet mérni az abszolút sebességet. Azt is megmutatja, miért duplázódik meg a frekvenciája a Doppler-radarral szembejövő autó által visszavert hullámnak.

            A relativitás időtágulási elv sugallata szerint, a mozgásban levő két párhuzamos pont között pattogó fénysugár útja megnövekedik a sebességgel arányosan, amely a fényhullám periódus növekedését is valamint frekvencia csökkenését is eredményezi, s ennek alapján lehet az abszolút sebességet mérni a térben elektromágneses hullámmal vagy a levegőben hanghullámmal (amelyekkel sikeres kísérletet végeztem már) a következő képlet szerint, ha a rendszer a hullám vonalán mozog:

 

                        v = c.sqrt(1 - f*/f)                             Az f értékét be is írhatod a képletbe

 

image08.gif                                                                                                              Fig.5 Gyakorlatilag a hanghullámokkal kipróbáltam és működik szélcsatornában is.

A mozgásban levő forrás által megváltoztatott hullámhosszat semlegesíti a becsapodással, a visszaverő felület, tehát működik így is.       

image010.gif
                         Fig.6 A gyakorlatban ez is működik, szélcsatornában  

Elektromágneses hullámokkal is kipróbáltam. Ennek érdekében egy Doppler-radart átalakítottam, de meg kell jegyeznem, hogy nem tudom a sebességet mérni, csak érzékelni. Az éterszelet nem lehet érzékelni a Föld felszínén horizontálisan, hanem csak amikor a saját helyzeted egybe esik a Föld térbeli mozgásirányával, és a felszíne, a tartózkodási helyed szerinti szögben. Ez nálam napkeltekor, délirányba, negyvenhat fokos szögben következik be. 

Véleményem szerint, minden időtágulási kísérletben a hullámhossz nyúlik meg és csak maga után vonja az idő növekedését.

A térben a mozgásban levő atomóra is képes az abszolút sebesség mérésére egy olyan algoritmussal, amely a következő képlet alapján működik:

                         v = c.sqrt(1 - A/9192631770)

            Ezen elv alapján kiszámítottam a repülőgép sebességét a Haffele&Keaton kísérlet adataiból és beigazolódott. Ezért úgy gondolom, lehet sebességet is mérni a térben.    

            A 9192631770 Hz az alapfrekvencia, az A  az érzékelt frekvencia. Csak nagy sebességeknél érvényesül, pl. 1 Hz csökkenés, 3,12 km/s sebességnek felel meg. Nem szükséges egy referencia, mert a térben álló óra frekvenciája nem változik, de a sebességgel arányosan csökken függetlenül a mozgásiránytól, ha a hullám vonalán mozog. A Föld szintjén elvégzett méréseket több tényező is befolyásolja, mint: évszak, napszak, földrajzi hely, időjárás, valamint a Föld szintjén horizontálisan nem lehet kimutatni eltérést, ahogy Michelson&Morley sem volt képes.

 

Diagram of an atomic clock:

O

atomic bem oven

Q

microwave oscillator

M

sorting magnet

A

detector,  f'

H

cavity resonator

R

servo control circuit

   image013.gif                A legnagyobb hatást akkor váltja ki, ha a mozgás iránya, azonos a sugár A iránya, előre vagy hátra..  

 

Fig.7 Az atomóra működési elve

 

Románia, Olasztelek, március 26., 2009.                             Zr. Szőcs Sándor


 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 14
Tegnapi: 2
Heti: 14
Havi: 72
Össz.: 26 752

Látogatottság növelés
Oldal: A Doppler-elv új eleme
Új fizikai elvek a Naprendszerről, a Doppler-elvről, információtárolásról - © 2008 - 2024 - van-uj.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »