Új fizikai elvek a Naprendszerről, a Doppler-elvről, információtárolásról

Olyan fizikai jelenségekről olvashatsz, amelyek nem közismertek a mai fizika területén.

 

 A jelenségek nem változnak attól, hogy miként látod őket.     

    Azt tapasztaltam, hogy sok fizikai vagy természeti jelenséget az ember a látszat szerint ítél meg, tartja valósnak. Ilyen volt a Naprendszer felépítése. Az ókorban a Földről figyelték a jelenségeket, majd a Nap viszonylatából. Most azonban felismerték az univerzum tágulását, de nem alkották meg az új Naprendszer formát, ebben az értelemben. A mozgó Nap körül nem jön létre körpálya bolygók mozgásával. Egyszerűen lehetetlen, úgy mint az, hogy egy mozgó pont köré lehetetlen kört rajzolni. Azt sem tudom elfogadni, hogy aki mellettem c sebességet megközelítve halad el, az én órámat késni lássa, mert ez fordítva is érvényes, én is úgy látom az övét. Ha a barátomat 1 km távolságból figyelem, kicsinek látom, de ő is ugyanolyan kicsinek lát engem, viszont ettől nem változik meg a méretünk. Szerintem egy esemény, folyamat nem változik attól, hogy ki miként látja.

  Sokat vitatkoztak az "idő"-ről. Volt abszolút idő, volt-van relatív idő. Valójában van idő? Kezdetben volt a Napóra, amelynek mutató árnyéka követte a Föld forgását. Ezt borús időben, éjjel nem lehetett követni. Megalkották a mechanikus órát, amely kiküszöbölte az előbbi hiányosságokat. De mi az óra? Egy mindentől független - legalábbis erre törekedtek - mechanizmus, amely működéséhez energiát használ fel, egy folyamatosan ismétlődő ciklust összeszámol. Tehát nem az idő működteti, vagy valamilyen fizikai mérték, mind a hőmérőt, voltmérőt, stb. A mozgása szintén a Föld forgását követi, de mivel az nem stabil, időnként az órát utána kell igazítani. Ennek a mechanizmusnak a mutatói bizonyos részegységei egymásnak. Ezt az alap mozgás tartamot nevezték el "idő egységnek". Ha van mozgás, változás, annak van ideje, de másnak nincs ideje. Az esemény vált ki hatást és nem az idő, de természetesen a hatás függ attól, hogy mennyi ideig hat az esemény. Az idő egy eseménynek a következménye. Ezeket a mozgás tartamokat, nem tudjuk mérni, hanem csak összehasonlítani, az ember által elfogadott időegységgel. Tehát idő, önmagában nincsen.  Lehet ez abszolút vagy relatív? A mozgásban levő atomóra késik a sebességgel, de itt is az óra járása változik meg és nem az idő. A mindennapi gyakorlatban, a civilizált ember számára, nagyon fontos és elkerülhetetlen a tájékozódás a megismerés területén és főleg a Földforgás követése, amely meghatározza mindennapi életét! Vannak akik úgy vélik, hogy az idő megfordítható, s ezáltal a jelenségek iránya is megfordul, mint pld. egy leesett és összetört pohár, felugrik és összeáll eredeti formájába. Nem az idő határozza meg az eseményt, hanem fordítva.

A legfontosabb  mértékegységek: hosszúság, tömeg, idő 

Ha azt kérdezik, milyen hosszú, meg kell mondani, minek a hossza.      Ha azt kérdezik, mekkora a tömege, meg kell mondani, minek a tömege.   Ha azt kérdezik, mennyi az idő, ránézünk az órára és leolvassuk az időt, ami valójában a Föld forgási ideje. Az idő egy valamilyen folyamatnak, jelenségnek a lezajlási tartama. A mérés, nem egyébb, mint összehasonlítása, az ismeretlenek, az elfogadott ismert mértékegységgel. A sekundum is valamilyen jelenségnek a lezajlási tartama. Magát az időt nem lehet mérni, hanem csak valamilyen jelenségnek, folyamatnak az idejét összehasonlítjuk az idő egységgel. Nem a hosszúság, tömeg, mint mértékegység relatív, hanem az anyag dimenziója, tömege a relatív. Ugyan így, nem az idő relatív, hanem a történés, a jelenség lezajlása relatív. Az anyag dimenziója, tömege megváltozik a sebességgel, valamint az atomóra hullámperiódusa változik meg a sebességgel. Van a hullámforrás és van az óra. Két jelenség zajlik le egyidőben. Az egyik vezérli a másikat, s ezért az változik amelyik vezézel, vagyis a hullám. 

Ez olyan mint a: nincs halál, de van halott, nincs betegség, de van beteg. Nem lehet megmutatni sem a halált sem a betegséget.

      A közel c  sebességgel haladó óra, a néző számára lelassul, a cigaretta megrövidül. A relativitás szerint, de fordítva is így történik. Lehet látni filmen, amint repül a cigarettázó személy és csak a cigarettája rövidül meg, holott az ember is el kellene laposodjon. Valóban megláthatunk egy ilyen eseményt? Azért, hogy a  retina ingerületbe jöjjön, kell egy 20 ms ideig tartó inger. Ezalatt a cigarettázó, közel 6000 km utat tesz meg. Ha tudnád követni, ezen az útszakaszon, akkor is csak egy inger érné a retinát, ami nem ad felfogható információt és főleg ebből a távolságból, és nem is egy pillanatban érkezik az információ. Tehát lehetetlen megfigyelni. Kellene egy, a c-nél sokkal gyorsabb információ közvetítő rendszer erre a célra, de a c véges, szintén a fenti elmélet szerint. A relativitás elve alapján, a  fénysebességet megközelítő vagy elérő sebességnél az idő megszünik. de a rakéta tovább mozog. A mozgás, változás az, ami az időt meghatározza és nem fordítva. 

   A fény sebessége nem változik, semmilyen mozgó tárgy sebességéhez viszonyítva, igy van lefektetve az elmélet. A fény is elektromágneses hullám, akárcsak a radarjel, csak más a frekvenciája. A radar az autó sebességét éppen abból állapítja meg, hogy a jel sebességét az autó sebességéhez viszonyítja, tehát itt nem érvényes az elv? Ha valaki nagy sebességgel halad egy fényforrás felé, akkor a fény szine megváltozik, úgyancsak a két sebesség viszonylatából adódik.

 Mi a memória?  Az eredeti jelentése, emlékezés. Az ember ama tulajdonsága, hogy a hallott, megtanult információkat, cselekedeteket képes megismételni. A számítástechnika megjelenése után, ezt a kifejezést az információtárolás eszközének is nevezik, legalább is a magyar nyelvben, azonban más nyelvekben használják a „Tároló” kifejezés formáit is. Itt két dologról van szó: emlékezés és információ tárolás. A kettőt nem szabad összekeverni. Az emberi emlékezet, nem információ tárolás, éppen ezért az emberi cselekedet kiszámíthatatlan, soha nem képes tökéletesen megismételni egy cselekedet és bármikor szándékosan megváltoztatja, ellenben a tárolt információval működő mechanizmusok – számítógép, robot – működése alá van rendelve az emberi akaratnak, nem téved és azt teszi, amit a tervezője vagy használója beletáplált. Itt tevődik fel a kérdés: van az emberi szervezetben információ tároló (memória)? Régóta keresik, de nem találják, mert nem létezik. Minden ehhez kapcsolódó dolgot az agyban próbálnak megtalálni. Az agy önmagában működés képtelen, csak az ingerfelvevő és végrehajtó szervekkel kapcsolatban alkot egy működő képes mechanizmust. Ez a mechanizmus, csak kölcsönhatásban környezetével, működőképes, akárcsak a szervek vagy sejtek. Nem egy tárolt program vezérli, hanem egy öröklött mechanizmus.

A tegnap, 2010 március 3, láttam egy dokumentum filmet, amelyben az agyi aktivitást ismertették, hogyan és hova tárolódik az információ. Azon voltak elcsodálkozva a kísérletezök, hogyan lehetséges az, hogy az ember amikor a multra gondol vagy a jövőre, miért aktiválodnak azonos zonák az agykéregben. Szerintem azért, mert az információ nem tároládik, mint a számítógépekben, adott helyre, hanem a mechanizmus épül ki, amely visszajátsza az emlékeket. A mechanizmus nem csak az agy idegek kapcsolatából áll, hanem az idegrostok paramétereiből is. A jövő emlékei a mult emlékeire épülnek. Sajnos nem olvastam, vagy láttam olyan kísérletről, amelyben a végrehajtó szerveknek is, figyelték volna az aktivitását. Egy cselekedet végrehajtása, nem csak a vezérléstől függ, hanem a végreható szervtől is, valamint a végrehatás eredményét vissza kel jelezni az irányító központba. Gondolkodás alatt a beszélő izmok is aktivak, egy minimális szinten. Nem hallható.

Egy előadást hallotam, egy rákkutató szakembertől, aki azt hangsúlyozta, hogy a gének aktivitása egy negativ visszacsatolásu láncmechanizmusban működik. Példának egy kazán hőszabályzó rendszerét hozta fel. Az emberi gyakorlatban a negativ visszacsatolás leigázza a szabályzott mechanizmust, s így már nem önmagáért dolgozik, mint az élőszervezet. Az ember "érzi" a hőmérsékletet, azonban a kazán hőmérsékletét "érzékeli" egy hőérzékelő. Az ember egyedüli célja, hogy mindent saját akaratának alárendeljen. Az élőszervezetek, önmagukért tevékenykednek, amelyből mások is részesülnek.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 13
Tegnapi: 2
Heti: 13
Havi: 71
Össz.: 26 751

Látogatottság növelés
Oldal: Új fizikai elvek
Új fizikai elvek a Naprendszerről, a Doppler-elvről, információtárolásról - © 2008 - 2024 - van-uj.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »